Սեպտեմբերի 13-ի ԱԺ նիստում ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի գործունեության մասին հաղորդման քննարկման ընթացքում արտահերթ ելույթով հանդես եկավ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Անդրադառնալով ընդդիմադիր պատգամավորների ելույթներին՝ ԱԺ նախագահը նկատեց, որ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչները փորձում են տպավորություն ստեղծել, որ նախկին ընտրությունները կեղծված չեն եղել, մինչդեռ հասարակությունը վստահ է եղել, որ դրանք կեղծված են:
ԱԺ նախագահը հայտարարեց, որ ՀՀ-ում 1996 թվականից մինչեւ 2018 թվականը բոլոր ընտրությունները եղել են կեղծված եւ անցկացվել են մեծ խախտումներով: Ալեն Սիմոնյանի խոսքով՝ թերեւս բացառություն կարող է կազմել 1999 թվականին Վազգեն Սարգսյանի եւ Կարեն Դեմիրճյանի գլխավորած Միասնության դաշինքի օրինակը, որը մեծ  համակրանք ուներ հանրության կողմից:

13 сентября Председатель НС А.Симонян выступил на заседании парламента  с внеочередной речью в ходе обсуждения сообщения о деятельности Центральной избирательной комиссии (ЦИК) РА.
Касаясь выступлений депутатов от оппозиции, Председатель НС отметил, что представители блока «Честь имею» пытаются создать впечатление, что предыдущие выборы не были сфальсифицированы, в то время как общество было убеждено в обратном.
Председатель НС заявил, что все выборы в Армении с 1996 по 2018 гг. были сфальсифицированы и проводились с большими нарушениями. По словам А.Симоняна, исключением может быть, пожалуй, пример пользовавшегося симпатиями общества в 1999 г. альянса «Единение» во главе с В.Саргсяном и К.Демирчяном.